Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram KPCEN linkedin
kpcen bip

Dzień Książki i Praw Autorskich - webinar

04.04.2025

Odkryj tajniki praw autorskich i rozbudź pasję do czytania wśród uczniów! Zastanawiacie się, jak daleko sięga wpływ autora i jakie prawa mu przysługują w dobie sztucznej inteligencji? Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia, proponujemy bezpłatny webinar. Eksperci wyjaśnią zawiłości prawne i odpowiedzą na pytania, jak i kiedy możemy udostępniać różne informacje. Nasi prelegenci, specjaliści w dziedzinie prawa autorskiego i promocji czytelnictwa, podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, dostarczając praktycznych narzędzi do wykorzystania w codziennej pracy.

Odkryjcie sprawdzone metody i kreatywne pomysły, które rozbudzą w uczniach miłość do książek. Dowiedzcie się, jak zachęcać młodych ludzi do czytania, aby mogli rozwinąć swoje skrzydła.

Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia 2025 r., w godz. 17.00-19.15 na platformie Microsoft Teams. Osoby zapisane otrzymają link 22.04 do godziny 15.00.


Zapisz się

(Zapisy otwarte do 22.04 do godziny 12.00)
 

Program:
    • 17.00 | Rozpoczęcie spotkania
    • 17.05-17.30 | Projekty promujące czytelnictwo – Maria Deskur, Fundacja Powszechnego Czytania
    • 17.30-18.10 | Prawa autorskie w teorii i praktyce – Krzysztof Ferens, radca prawny
    • 18.10-18.40 | Działanie biblioteki a prawa autorskie – Marcin Żynda, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu
    • 18.40-19.00 | Czas na pytania uczestników
    • 19.00-19.15 | Podsumowanie wydarzenia
      

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Poszerzycie swoją wiedzę na temat praw autorskich, szczególnie w kontekście dynamicznie rozwijającej się technologii AI.
  • Zdobędziecie inspiracje i praktyczne wskazówki, jak skutecznie promować czytelnictwo wśród uczniów.
  • Będziecie mieli okazję do zadawania pytań ekspertom.
  • Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do zdobycia cennej wiedzy i inspiracji! 

Nasi prelegenci:

 Maria Deskur: wydawca, ekspertka ds. czytania, praktyk collective impact. Absolwentka romanistyki UJ, Literatury na Sorbonie i komunikacji na Université Lumière. Współzałożycielka wydawnictwa Muchomor, wieloletnia dyrektor zarządzająca Książek Egmontu i Burdy, współfundatorka i prezeska Fundacji Powszechnego Czytania, pierwszej polskiej organizacji nagrodzonej Library of Congress Literacy Award. Zwyciężczyni konkursu Zwyrtała 2019 na najlepszy pomysł na promocję czytelnictwa, autorka poradnika upowszechniania czytania „Supermoc książek”, współautorka poradnika „#TataTeżCzyta” i „Czytającej szkoły”, współtwórczyni Koalicji Czytająca Polska, Ashoka Fellow, Członkini Rady Działalnosci Pożytku Publicznego. Prywatnie – mama czwórki dzieci, rowerzystka.

Krzysztof Ferens: radca prawny, który specjalizuje się w prawie cywilnym, prawie własności intelektualnej, w tym prawie nowych technologii i IT.  W kręgu jego zainteresowań zawodowych znajdują się zagadnienia dotyczące prawa autorskiego, tajemnicy przedsiębiorstwa i umów badawczo-rozwojowych. Od ponad dekady zdobywa doświadczenie zarówno jako prawnik wewnętrzny (in-house) jak i w kancelariach prawnych. W wolnym czasie oddaje się swojemu hobby, którymi są gry planszowe oraz klocki Lego. 

 

Marcin Żynda: nauczyciel bibliotekarz, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Miłośnik miejskiego transportu zbiorowego, sportu żużlowego, polskiego kryminału, regionalista i kolekcjoner. Nie stroni od turystyki – szczególnie szlakiem zabytków techniki, przemysłu i architektury. Fot. Piotr Litwic.

 


 

 

Zespół organizacyjny:
Dominika Wojtasińska, tel. 881-93-00-80, e-mail: Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl
Beata Bawej-Lisiecka, tel. 881-93-34-26, e-mail: Beata.Bawej@kpcen-torun.edu.pl
Anna Smolar, tel. 881-93-34-12, e-mail: Anna.Smolar@kpcen-torun.edu.pl

Ostatnie aktualności
Edukacja na miarę XXI wieku ze Zintegrowaną Platformą Edukacyjną - konferencja
03.04.2025 czytaj...
Dzień Książki i Praw Autorskich - webinar
04.04.2025 czytaj...
STEAM i AI w edukacji - seria szkoleń indywidualnych
06.03.2025 czytaj...
Technologie 3D w edukacji
13.03.2025 czytaj...
Dzień Nowych Technologii w Edukacji – seria webinarów
04.03.2025 czytaj...