Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Konkurs "Wielcy Polacy" podsumowany

26.06.2020

Uczestnicy Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach, odbywającego się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, odebrali dyplomy, nagrody oraz zaświadczenie o uzyskaniu tytułu laureata wręczone przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika podczas gali w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku, która odbyła się 24 czerwca 2020 r. Zaszczytny tytuł laureata uzyskało 21 uczniów ze szkół województwa kujawsko-pomorskiego.

Bohaterem tegorocznej ósmej edycji konkursu był św. Jan Paweł II na tle historii Polski XX i XXI wieku.Wydarzenie uświetniła rozmowa z bratem Marianem Markiewiczem pracującym w Papieskim Kolegium Polskim do 1982 r. i pełniącym posługę dla Jana Pawła II. Każdy z uczestników gali otrzymał książkę Winowajca. Świadectwo brata Mariana Markiewicza CFCI o relacjach ze św. Janem Pawłem II, która przybliża postać naszego papieża oraz jest świadectwem wieloletniej więzi brata Markiewicza z nim.

Gala zgromadziła wielu znamienitych gości. Obecni byli m.in. Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Maria Mazurkiewicz, Kujawsko-Pomorska Wicekurator, Łukasz Walkusz, dyrektor Departamentu Organizacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, ks. Dariusz Wilk, generał Zgromadzenia Michaelitów w Markach, Sławomir Baliński, trener kolarstwa z Akademii Michała Kwiatkowskiego Copernikus, polski kolarz szosowy, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, sponsorzy nagród (jednym ze sponsorów był Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego) i opiekunowie laureatów.

Organizatorem konkursu jest Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku pod kierownictwem ks. Józefa Ślusarczyka. Współorganizatorami Kujawsko-Pomorskie Centra Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Dyrektorzy tych placówek podziękowali ks. Józefowi Ślusarczykowi za zaproszenie do współpracy. Sławomir Żebrowski, dyrektor KPCEN w Toruniu wręczył księdzu kwiaty.

Danuta Potręć i Regina Strzemeska, konsultantki KPCEN w Toruniu, pełnią w konkursie funkcje przewodniczących komisji rejonowych, kolejno rejon 2 (miasto Toruń, powiaty: toruński i aleksandrowski) i rejon 4 (miasto Grudziądz, powiaty: grudziądzki, chełmiński, wąbrzeski i świecki).

Galę poprowadziła przewodnicząca komisji konkursowej Małgorzata Kowalczyk-Przybytek.

Wydarzenie odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19.

 

Ostatnie aktualności
Konferencja „Otwórz oczy – standardy ochrony małoletnich” – o roli uważności i świadomości
12.06.2024 czytaj...
Studia podyplomowe z patronatem KPCEN Toruń
04.06.2024 czytaj...
Życzymy wszystkiego najlepszego
28.05.2024 czytaj...
STEAM-owe zajęcia w Wielkim Rychnowie
27.05.2024 czytaj...
Wokół paryskiej „Kultury” – konsultacje dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych
22.05.2024 czytaj...