Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Wakacje z doświadczeniami i programowaniem

25.08.2020

W michalickim Oratorium na toruńskich Rybakach 24 lipca i 21 sierpnia odbyły się zajęcia dla dzieci uczestniczących w półkoloniach, zastępujących w okresie pandemii coroczny wyjazd wakacyjny. Różnorodne aktywności uatrakcyjniały dzieciom pobyt. W oparciu o bogatą bazę i doświadczenie, ośrodek zorganizował dzieciom zajęcia z dwóch tematów: „Zabawa przez doświadczanie” i „Zabawa w programowanie – klocki Jimu i Lego WeDo 2.0”.

Podczas pierwszych prostych ćwiczeń uczestnicy półkolonii poznali właściwości gazów składających się na powietrze atmosferyczne, wykonali doświadczenia z wodą, dowiedzieli się, co to jest napięcie powierzchniowe i co z niego wynika. Wykonali również magiczne sztuczki ze „znikającym atramentem” i „pełzającymi zapałkami”, a na koniec zbudowali „balonowy odrzutowiec” i „kubkofon”.

Drugie zajęcia miały na celu zainteresowanie dzieci podstawami programowania w oparciu o klocki Lego WeDo 2.0 oraz Jimu. Zbudowane roboty uruchamiane za pomocą prostych języków programowania blokowego stały się inspiracją do kreatywnej zabawy. Dzieci same wymyślały i programowały różne zadania dla robotów Milo i mubota.

Zajęcia przeprowadziła konsultantka KPCEN Małgorzata Trzeciak, a zadowolonym uczestnikom towarzyszyła wesoła atmosfera wakacyjnej zabawy.

Ostatnie aktualności
Konferencja „Otwórz oczy – standardy ochrony małoletnich” – o roli uważności i świadomości
12.06.2024 czytaj...
Studia podyplomowe z patronatem KPCEN Toruń
04.06.2024 czytaj...
Życzymy wszystkiego najlepszego
28.05.2024 czytaj...
STEAM-owe zajęcia w Wielkim Rychnowie
27.05.2024 czytaj...
Wokół paryskiej „Kultury” – konsultacje dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych
22.05.2024 czytaj...