Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen twitter kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Wakacje z doświadczeniami i programowaniem

Autor: Małgorzata Trzeciak | 25.08.2020

W michalickim Oratorium na toruńskich Rybakach 24 lipca i 21 sierpnia odbyły się zajęcia dla dzieci uczestniczących w półkoloniach, zastępujących w okresie pandemii coroczny wyjazd wakacyjny. Różnorodne aktywności uatrakcyjniały dzieciom pobyt. W oparciu o bogatą bazę i doświadczenie, ośrodek zorganizował dzieciom zajęcia z dwóch tematów: „Zabawa przez doświadczanie” i „Zabawa w programowanie – klocki Jimu i Lego WeDo 2.0”.

Podczas pierwszych prostych ćwiczeń uczestnicy półkolonii poznali właściwości gazów składających się na powietrze atmosferyczne, wykonali doświadczenia z wodą, dowiedzieli się, co to jest napięcie powierzchniowe i co z niego wynika. Wykonali również magiczne sztuczki ze „znikającym atramentem” i „pełzającymi zapałkami”, a na koniec zbudowali „balonowy odrzutowiec” i „kubkofon”.

Drugie zajęcia miały na celu zainteresowanie dzieci podstawami programowania w oparciu o klocki Lego WeDo 2.0 oraz Jimu. Zbudowane roboty uruchamiane za pomocą prostych języków programowania blokowego stały się inspiracją do kreatywnej zabawy. Dzieci same wymyślały i programowały różne zadania dla robotów Milo i mubota.

Zajęcia przeprowadziła konsultantka KPCEN Małgorzata Trzeciak, a zadowolonym uczestnikom towarzyszyła wesoła atmosfera wakacyjnej zabawy.

Ostatnie aktualności
Dzień Edukacji Narodowej w KPCEN
16.10.2020 czytaj...
Szkolenia realizowane przez KPCEN Toruń w projekcie „Energia kompetencji”
07.10.2020 czytaj...
Od programowania do robotyki
04.10.2020 czytaj...
Projekt edukacyjny Toruński Urząd dla Młodzieży–VII edycja
28.09.2020 czytaj...
Zawód: nauczyciel – wyzwania współczesnej edukacji
28.09.2020 czytaj...