Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Dzień Edukacji Narodowej w KPCEN

14.10.2019

Dzień Edukacji Narodowej – uroczysty czas świętowania. Dyrektor KPCEN w Toruniu Sławomir Żebrowski powitał zebranych w sali gości i pracowników. Przypomniał, że 245 lat temu powołana została Komisja Edukacji Narodowej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, a dzień 14 października w rocznicę utworzenia Komisji jest świętem wszystkich pracowników oświaty.

Wspomniał o tym, że bycie nauczycielem w obecnych czasach to wielkie wyzwanie. W naszej placówce doskonalimy nauczycieli nowocześnie, zgodnie z obowiązującymi trendami. Zacytował słowa Angeli Duckworth: Nasz potencjał to jedno. To, co z nim zrobimy, to już zupełnie inna sprawa. Wyraził swoje przekonanie, że wspólnie możemy mierzyć się z najtrudniejszymi zadaniami.

Dziękował pracownikom za zaangażowanie w pracę, okazywane nauczycielom wsparcie, życzliwość i serdeczność. Podkreślił, że dzięki pracy wszystkich pracowników toruński KPCEN jest pozytywnie postrzegany w środowisku. Podziękował również za organizację XXX-lecia placówki – była ona przykładem wspólnego działania. Nasze doświadczenie, kreatywność i zaangażowanie ma wpływ na rozwój kujawsko-pomorskiej edukacji.

Dyrektor życzył zgromadzonym jak najwięcej możliwości rozwoju i sukcesów. Jako pointę zostawił pracownikom słowa André Sterna, który opisał, na czym polega naturalne uczenie się człowieka:

Wolno mi było ćwiczyć te umiejętności, w których już byłem dobry, ponieważ wzbudzały we mnie zachwyt. Dzięki temu stawałem się w dziedzinach coraz lepszy. Potem, na przestrzeni lat, przekonałem się, że pasja ma skutek uboczny: pozwala na nabycie kompetencji. A kompetencje również mają swój uboczny skutek: sukces.

Pani Elżbieta Prus-Domaradzka reprezentująca Komisję Międzyzakładową Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Toruniu przyłączyła się do życzeń.

Dyrektor przekazał zebranym informację o Nagrodach Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego – otrzymały je konsultantki Ewa Kondrat i Danuta Potręć.

Następnie Sławomir Żebrowski wręczył Nagrody Dyrektora KPCEN w Toruniu:

  • konsultantom: Małgorzacie Trzeciak, Zofii Spalińskiej, Annie Piątek i Wiesławie Kuban;
  • specjalistom: Dominice Wojtasińskiej i Krzysztofowi Rochowiczowi;
  • pracownikom administracji: Pawłowi Zawadzkiemu, Elżbiecie Poksińskiej, Mariuszowi Pierzchalskiemu, Zofii Olkiewicz, Wandzie Dytrych.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Pracownia Informacji i Promocji

Ostatnie aktualności
Łosiu pod lupą
25.06.2024 czytaj...
Delegacja polskich nauczycieli z Litwy w KPCEN
21.06.2024 czytaj...
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
20.06.2024 czytaj...
Konferencja „Otwórz oczy – standardy ochrony małoletnich” – o roli uważności i świadomości
12.06.2024 czytaj...
Studia podyplomowe z patronatem KPCEN Toruń
04.06.2024 czytaj...