Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Konferencja „Otwórz oczy – standardy ochrony małoletnich” – o roli uważności i świadomości

12.06.2024

Konferencja „Otwórz oczy – standardy ochrony małoletnich” zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy we współpracy z Kujawsko-Pomorskimi Centrami Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku oraz Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyła się 4 czerwca br. w bydgoskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wydarzenie było objęte patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Bydgoszczy, z patronatem medialnym Polskiego Radia PiK.

W części wykładowej uczestnicy wysłuchali wystąpień: Izabeli Ziętki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Grażyny Dziedzic, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Moniki Hornej-Cieślak, Rzecznika Praw Dziecka (online), dr Hanny Elżanowskej z Państwowej Komisji ds. przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich poniżej 15 lat, Izabeli Ziętary, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Toruniu oraz Emilii Marcinkowskiej, radcy prawnego.

Druga część konferencji miała charakter warsztatowy – na zajęciach prowadzonych przez specjalistów nauczyciele pracowali nad materiałami merytorycznymi związanymi z ochroną małoletnich do wykorzystania w przedszkolach, szkołach. placówkach wychowawczych, pozaszkolnych i kształcenia specjalnego.

Wnioskiem spinającym wystąpienia i warsztaty była konieczność współpracy pomiędzy różnymi instytucjami, by skutecznie chronić dzieci i im pomagać oraz uważność na symptomy krzywdzenia, potrzeba umiejętności słuchania i bycia wspierającym, a nie oceniającym.

Ostatnie aktualności
Łosiu pod lupą
25.06.2024 czytaj...
Delegacja polskich nauczycieli z Litwy w KPCEN
21.06.2024 czytaj...
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
20.06.2024 czytaj...
Konferencja „Otwórz oczy – standardy ochrony małoletnich” – o roli uważności i świadomości
12.06.2024 czytaj...
Studia podyplomowe z patronatem KPCEN Toruń
04.06.2024 czytaj...