Akredytacja Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty decyzja nr (WEPSiP.546.6.2020.KM)
kpcen facebook kpcen youtube kpcen instagram
kpcen bip

Kujawsko-Pomorski Festiwal Projektów Edukacyjnych – XIII edycja

09.12.2022

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu organizuje konkurs na projekt edukacyjny - czekamy na nie do 28 kwietnia br.

Wskazane jest, aby tematyka projektów edukacyjnych odnosiła się do inicjatyw uczniowskich propagujących postawy obywatelskie młodzieży lub do wydarzeń, instytucji, osób promujących województwo kujawsko-pomorskie.

Festiwal jest skierowany do uczniów VI-VIII klas szkół podstawowych. Patronat honorowy nad Festiwalem sprawują Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik i Instytut Pamięci Narodowej (delegatura w Bydgoszczy). Polskie Radio Pomorza i Kujaw objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Współorganizatorzy festiwalu: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

Szczegółowych informacji udziela Ewa Kondrat, konsultantka ds. języka polskiego w KPCEN w Toruniu, e-mail: Ewa.Kondrat@kpcen-torun.edu.pl

Celami festiwalu są:

  • promocja dobrych praktyk w zakresie identyfikacji regionalnej mieszkańców i pozytywnie postrzeganego wizerunku województwa kujawsko-pomorskiego na zewnątrz,
  • rozwój postaw obywatelskich,
  • propagowanie postaw ekologicznych,
  • promowanie solidarności międzypokoleniowej,
  • kształtowanie umiejętności kluczowych uczniów potrzebnych do realizacji projektów edukacyjnych,
  • popularyzacja  metody projektu jako sposobu na kształcenie umiejętności współpracy.

Projekty mogą mieć różną formę, np.: filmu, prezentacji multimedialnej, wywiadu, komiksu, albumu, gry edukacyjnej, folderu, przedstawienia teatralnego, wycieczki, WebQuestu itp. Zespół realizujący projekt może składać się maksymalnie z 4 uczniów.

Zasady udziału w festiwalu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.kpcen-torun.edu.pl w zakładce Materiały:

REGULAMINZałącznik nr 1Załącznik nr 2Załącznik nr 3Załącznik nr 4

Termin nadsyłania prac mija 28 kwietnia 2023 r. Termin ogłoszenia wyników nastąpi najpóźniej 26 maja 2023 r.

Prace należy przesłać na adres: Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, ul. Henryka Sienkiewicza 36, 87-100 Toruń lub dostarczyć osobiście do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.

Na kopercie oprócz adresu należy zamieścić dopisek: Kujawsko-Pomorski Festiwal Projektów Edukacyjnych – XIII edycja.

W przypadku realizacji projektu metodą WebQuest na adres kpcen_torun@kpcen-torun.edu.pl należy przesłać link. W temacie maila należy wpisać: Kujawsko-Pomorski Festiwal Projektów Edukacyjnych – XIII edycja.

Na adres: kpcen_torun@kpcen-torun.edu.pl należy przesłać:

  • link do WebQuestu,
  • wypełniony Formularz zgłoszenia do Festiwalu – załącznik nr 2  (dokument Word) wypełnione i podpisane Karty zgłoszeniowe uczestników – załącznik nr 3 (skany lub zdjęcia)
  • 2 zdjęcia w wersji elektronicznej w formacie JPG obrazujące przedsięwzięcie, będące przedmiotem projektu edukacyjnego.

 

Fot. Ilustracja dot. zwycięskiego projektu z XII edycji: Szkoła Podstawowa w Strzygach,  Od herbinarium Anny Wazówny do zdrowej żywności dzisiaj

Ostatnie aktualności
Konferencja „Otwórz oczy – standardy ochrony małoletnich” – o roli uważności i świadomości
12.06.2024 czytaj...
Studia podyplomowe z patronatem KPCEN Toruń
04.06.2024 czytaj...
Życzymy wszystkiego najlepszego
28.05.2024 czytaj...
STEAM-owe zajęcia w Wielkim Rychnowie
27.05.2024 czytaj...
Wokół paryskiej „Kultury” – konsultacje dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych
22.05.2024 czytaj...