Zapraszamy na bezpłatną wojewódzką konferencję
Zapraszamy na bezpłatną wojewódzką konferencję
(D)ocenianie w szkole?!
18 października 2023 r.
Konferencja objęta jest Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Honorowym Patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
ZAPISY ZAMKNIĘTE - BRAK MIEJSC
Zagadnienia, które będą poruszone podczas konferencji, są odpowiedzią na jeden z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024: Doskonalenie kompetencji dyrektorów szkół i nauczycieli w zakresie warunków i sposobu oceniania wewnątrzszkolnego.
Celem konferencji jest popularyzacja sposobów wsparcia ucznia poprzez docenianie z uwzględnieniem wewnątrzszkolnego systemu oceniania.
Konferencja została przygotowana we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
Konferencja odbędzie się zdalnie na platformie TEAMS. O zakwalifikowaniu się będzie decydować kolejność zgłoszeń. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia udziału drogą mailową.
Program konferencji
Rejestracja uczestników od godz. 16.30
17.00–17.15 – Otwarcie konferencji – Sławomir Żebrowski, dyrektor KPCEN w Toruniu, prowadzenie Agnieszka Przybyszewska, wicedyrektor KPCEN w Toruniu
17.15–18.00 – Co motywuje ucznia, jeśli nie stopień – Anna Szulc
18.00–18.30 – Jakie zapisy w statucie szkoły, dotyczące oceniania wewnątrzszkolnego, mogą wspierać proces uczenia się ucznia – Łukasz Korzeniowski
18.30–19.15 – Metoda zielonego długopisu, czyli o tym, jak sposób oceniania i poprawiania błędów wpływa na motywację do nauki – dr Marzena Żylińska
19.15–19.45 – Co zrobić, żeby rodzic zaufał nauczycielowi – Magdalena Ostrowska
19.45–19.50 – (D)ocenianie w szkole?! – w ofercie KPCEN w Toruniu, zasobach BP w Toruniu oraz „UczMy” – Agnieszka Przybyszewska
Informacje o prelegentach (w kolejności wystąpień)
Anna Szulc – nauczycielka matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli. Laureatka Konkursu Nauczyciel-mediator (2016), autorka książki NOWA SZKOŁA Zmianę edukacji warto zacząć przy tablicy (2019), współautorka STATUTU NIEUMARŁEGO (2021), współautorka publikacji NOWA SZKOŁA – SZKOŁA WYŻSZA (2023) Od ponad dziewiętnastu lat wypracowuje metody nauczania oparte o dobre relacje, wspierającą komunikację i wiedzę z zakresu neuronauk. Jest pomysłodawczynią i organizatorką cyklicznej, ogólnopolskiej Konferencji EMPATYCZNA EDUKACJA=>EMPATYCZNA POLSKA w Zduńskiej Woli.
Łukasz Korzeniowski – założyciel Stowarzyszenia Umarłych Statutów, student IV roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Autor poradników z zakresu prawa oświatowego, redaktor książek: Prawa ucznia w Polsce. Raport z badań (Kraków 2023) oraz Statut nieumarły. Wzór statutu szkoły z komentarzem (Kraków 2023). Prawami ucznia zajmuje się od 2018 r.
dr Marzena Żylińska – zajmuje się metodyką, prowadzi szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, autorka artykułów i książek (Między podręcznikiem a internetem, Neurodydaktyka, Nurty edukacji alternatywnej w świetle wiedzy o procesach uczenia się (red.), a także książek dla dzieci). Przez wiele lat kształciła przyszłych nauczycieli i prowadziła seminaria metodyczne. Zajmuje się również tworzeniem materiałów dydaktycznych, umożliwiających uczniom rozwijanie kreatywności, autonomii i krytycznego myślenia. Założyła i prowadzi Fundację Budząca Się Szkoła, której celem jest inicjowanie oddolnych zmian systemu edukacji. Prowadzi firmę szkoleniową Edukatorium. Marzy o szkołach, do których uczniowie i nauczyciele będą chodzić z radością. Wierzy, że wszystko jest możliwe o tyle, o ile sami uwierzymy, że mamy wpływ na to, jak wygląda świat wokół nas. Jeśli chcemy, żeby był lepszy, musimy stworzyć nowy model szkoły.
Magdalena Ostrowska – nauczycielka dyplomowana, logopedka, Certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny w klasie, dla rodziców oraz wczesnego dzieciństwa, Certyfikowana Trenerka Myślenia Krytycznego, Certyfikowana Trenerka Biznesu, prelegentka na konferencjach z obszaru edukacji i rozwoju osobistego. Certyfikowana Trenerka Umiejętności Społecznych, Trenerka Edukacji opartej na empatii i dialogu. Autorka, metodyczka. Trenerka Edukacji Włączającej. Ukończyła szkolenie z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz szkolenie Kid's Skills. Psychoterapeutka w nurcie poznawczo-behawioralnym w trakcie szkolenia, członkini Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ekspertka do spraw monitorowania w projekcie Ośrodka Rozwoju Edukacji „Szkolenia i doradztwo dla kadr poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego". Prowadzi warsztaty dla rodziców, nauczycieli, pedagogów, psychologów, terapeutów i studentów.
Informacji udzielają:
Ewa Kondrat, nr tel. 881-93-12-18, e-mail: Ewa.Kondrat@kpcen-torun.edu.pl
Agnieszka Przybyszewska, nr tel. 881-93-31-88, e-mail: Agnieszka.Przybyszewska@kpcen-torun.edu.pl